Recent Threads

#Prefabrik @Prefabrik #Prefabrikev @Prefabrikev #Prefabrikfiyatları @Prefabrikfiyatları #Prefabrikyapı @Prefabrikyapı #Prefabrikevler @Prefabrikevler ##Konteyner #Kabın

SORU Prefabrik Ev Nasıl İnşa Edilir?

'Prefabrik Hakkında Soru'sor' forumunda Admin tarafından 16 Ara 2018 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Prefabrik Yardımcı Site Yetkilisi

  Katılım:
  23 Ara 2017
  Mesaj:
  74
  Alınan Beğeniler:
  1
  Ödül Puanları:
  8
  Meslek:
  Prefabrik
  Şehir:
  İstanbul
  prefabrik-ev-nasil-yapilir.jpg
  Günümüzde yapı sektörü büyük bir gelişim ve değişim içindedir. Buna bağlı olarak da prefabrik yapılarda büyük bir gelişim içine girmiştir. Geçmiş yıllarda çok kapsamlı olmayan bu yapılar günümüze ve günümüz şartlarına uyarlanmış mevsim kullanıma uygun hale getirilmiştir. Bunun yanı sıra metrekare bakımından genişletilerek daha büyük yaşam alanları sağlanmış, gerekli mimarı çalışmalar sayesinde ise prefabrik yapılar her alanda kullanıma açılmıştır. Prefabrik yapılar nelerdir sorusunun cevabı oldukça kapsamlıdır. Geçmiş yıllarda sadece yaşam alanı olarak ailelere tahsis edilen bu yapılar günümüzde birçok alana hizmet sağlamaktadır.

  Prefabrik yapılar depreme karşı oldukça dayanıklı olduğu bilinmekle birlikte önceden tasarlanmış ve hazırlanmış yapı malzemelerinin inşa edilip bir araya getirilmesi ile oluşturulan alanlardır. Genel olarak birleştirme esasına dayanan sistem sayesinde birçok alana hizmet verir.

  Prefabrik yapılara baktığımızda ilk olarak aile için kullanım alanları daire tipi yapılar oldukça yaygındır ve bu yapılar sıkça tercih edilmektedir. Bununla birlikte prefabrik olarak inşa edilen şantiye binaları yer almaktadır. İşçilerin ve proje ortaklarının bölgede barınabileceği alanlar bu şekilde çabuk ve kullanışlı olarak inşa edilir. Bunun yanı sıra prefabrik olarak son zamanlarda yatakhaneler inşa edilmektedir. Oldukça kullanışlı ve maliyetinin düşük olması tercih sebebi olmaktadır. Aynı zamanda prefabrik olarak uygun alanlara sosyal tesis binaları yapılmaktadır. Alanda inşaat çalışmasının uzun sürmesi ve maliyetinin fazla olması sebebi ile prefabrik yapılar tercih edilmektedir. Hem kullanımının elverişli hem de yapımının hızlı olması büyük avantaj sağlamaktadır. Bununla birlikte belirli bölgelerde prefabrik okullar ve etüt merkezleri kurulmaktadır. Özellikle köy yerleşimlerinde inşaat ve işçi masrafları göz önüne alındığında büyük ücretlere tekabül eden rakamlar sebebi ile hem kullanışlı hem de maliyeti düşük prefabrik yapılar tercih edilmektedir. Buna ek olarak yine aynı okul projeleri gibi prefabrik hastaneler inşa edilmektedir. Aynı zamanda belirli bölgelere prefabrik WC’ler inşa edilmektedir. Özellikle belediyeler bu projeyi desteklemekte ve uygulamaktadır. Her alanda ve her türlü bölgede rahatlıkla kurulabilen prefabrik yapılar ile istenilen alana uygun fiyata ve kaliteli hizmet sağlanabilmektedir.

  Prefabrik Yapı Modelleri ve Fiyatları için www.prefabrikshop.com Sitesinden İnceleye bilirsiniz ...
   

Bu Sayfayı Paylaş