Recent Threads

#Prefabrik @Prefabrik #Prefabrikev @Prefabrikev #Prefabrikfiyatları @Prefabrikfiyatları #Prefabrikyapı @Prefabrikyapı #Prefabrikevler @Prefabrikevler ##Konteyner #Kabın

Prefabrik Maliyeti ? Prefabrik ve Çelik Yapılar Ucuzmu Pahalımı Sorusu ve Cevabı

'Prefabrik Hakkında Bilgiler' forumunda Admin tarafından 31 May 2018 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Prefabrik Yardımcı Site Yetkilisi

  Katılım:
  23 Ara 2017
  Mesaj:
  72
  Alınan Beğeniler:
  1
  Ödül Puanları:
  8
  Meslek:
  Prefabrik
  Şehir:
  İstanbul
  Prefabrik evlerin maliyeti.jpg
  Prefabrik evlerin maliyeti, kullanıcı sayısı, metrekare ve yapı malzemeleri gibi kriterlere göre değişmektedir.

  2018 yılı dubleks konut fiyatları için birkaç örnek verelim: 100 metrekarelik bir alana yerleşen bir prefabrik dubleks ev için yaklaşık olarak 75 bin TL veya üzeri ödemeniz gerekebilir. Burada önemli olan kıstas, yapı malzemelerinden kaplama ya da ince işlere göre değişir. Yaklaşık olarak 40 yıl ila 70 yıl ömrü olacak şekilde tasarlanan prefabrik konutlar için maliyet artabilir. Profesyonellerle yaptığınız anlaşmalar sonucu inşa süreci ve süreç dahilindeki ücretler yapılan anlaşmalara bağlık olarak değişebilir.

  100 metrekarelik bir alana yerleşen tek katlı bir prefabrik konut projesi, yaklaşık olarak 60 bin TL üzerinden başlar. Kullanılan yapı malzemeleri ve kaplamalar, süreç içerisinde döviz kurlarından etkileniyorsa bu fiyatlar değişebilir. Yapılan anlaşmalara ve verilen garantilere bağlı olarak 120 metrekarelik tek katlı bir prefabrik konut için ücretler 80 bin TL'den başlamaktadır. Prefabrik ev kaça mal olur diyorsanız, öncelikle kat sayısı ve alan belirlemeniz gerekir. İnce işlerde kullanılan malzemelerin uzun ömürlülüğü gibi kıstaslar fiyatı arttıracaktır.

  Tripleks villa için fiyatlandırmalar, 100 metrekarelik bir alan için 140 bin TL üzerinden başlar. 1+1 prefabrik konut için 40 metrekarelik bir alan 28 bin TL'den başlamaktadır. 75 metrekarelik 2+1 bir konut için minimum 50 bin TL'yi gözden çıkarmanız gerekecektir. 120 metrekarelik 3+1 konut ise yaklaşık olarak 73 bin TL üzerinden başlar. 150 metrekarelik 4+1 bir konut projesi yaklaşık olarak 100 bin TL'den başlar. Metrekare arttıkça ücretler artar, malzeme kalitesi ya da uzun ömürlülük kıstaslarına göre fiyatlandırmalar artmaktadır. 2018 yıl prefabrik konut fiyatları bazı dönemlerde güncellenerek artabilir ya da kampanya tekliflerle indirimler sağlanabilir.

  PREFABRİK SATIŞ SİTESİ: http://www.prefabrikshop.com
   
  Son düzenleme: 12 Haz 2018

Bu Sayfayı Paylaş