Recent Threads

#Prefabrik @Prefabrik #Prefabrikev @Prefabrikev #Prefabrikfiyatları @Prefabrikfiyatları #Prefabrikyapı @Prefabrikyapı #Prefabrikevler @Prefabrikevler ##Konteyner #Kabın

Prefabrik Yapı ( Oturanların Yaptıranların Kullananların ) Yorumları

'Prefabrik Hakkında Soru'sor' forumunda Admin tarafından 8 Oca 2018 tarihinde açılan konu

1. Admin

Admin Prefabrik Yardımcı Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Prefabrik
    Prefabrik ev yaptırmak isteyenler için karar aşaması aslında yapım aşamasından daha sancılı bir süreçtir. Türk halkı olarak betonarme yapılara oldukça aşinayız fakat prefabrik gibi hazır evler bizim Türk kültürümüzde yerini henüz alabilmiş değil.

Genelde Avrupa ülkeleri Amerika Birleşik Devletleri eyaletlerinin büyük bir bölümü ve diğer gelişmiş ülkelerde genelde evlerin büyük bölümü hazır yapım evler. Şimdi sizlere prefabrik evde oturanların görüşlerini aşağıda paylaşacağız ;

Prefabrik ev sahiplerinin yorumları genelde olumludur. Bunun sebebi çok az maliyet ile normal evlere göre çok daha gösterişli, çok daha lüks ve çok daha kısa zamanda ev sahibi oluyor olmanızdır. Prefabrik evlerin yapımında ve iç dekorasyon ve yalıtımında gerçekten iyi malzemeler kullanılır ise hiçbir sorun yaratmadan yıllarca oturabilirsiniz. Kendi yaptırdığım prefabrik evimizde hem çelik malzemeler hem iç ve dış kaplamalar hem de ısı ve ses yalıtım malzemelerini en kalitelisini kullandık. En kalitelisi olmasın rağmen betonarme yapıdan daha ucuza mal oldu diyebilirim. Ayrıca kışın soğuk yada yazın sıcak olması gibi sorunlarımız yok denecek kadar az, iyi bir yalıtım sayesinde normal betonarme yapılar ile aynı derecede keyif alıyoruz diyebilirim.

İstanbulda İkamet Ediyorum fakat yazlık olarak Antalya'daki incekum beldesine bir ev yaptırmayı düşünüyordum. Genel itibari ile yazlık ev fiyatları seksen bin Türk Lirasından daha fazla. Bunun yerine incekum beldesinde denize biraz uzak fakat hesaplı olan küçük bir arazi alarak Prefabrik ev yaptırdım sadece yazın birkaç hafta gidiyorum o yüzden kullanışı ile ilgili prefabrik ev kullananların yorumları daha iyi olur fakat ben maliyet konusunda memnuniyetimi bildirmek istedim.

Prefabrik ev ile ilgili olarak öncelikle söylemek istediğim görünüşü. Ben prefabrik ev yaptırmaya hem müstakil olması hem de görünüşündeki estetik sebebi ile karar verdim. Kendimce memnunun çünkü bir evden beklediğim estetik bu evde mevcut.

Öncelikle söyle bir örnek vererek konuya başlayacağım. Şahin marka bir araç kullanan birisi line marka araca bindiğinde gerçekten o araç ona göre oldukça iyi bir araçtır fakat daha üst sekmen bir araça binen bir insan için ise linea o kadar iyi bir araç değildir. Bu örnekle anlatmaya çalıştığım şey yorumların göreceli olduğudur. Herkesin Evden beklentisi farklı olduğu için bu beklentileri karşılıyorsa memnun karşılamıyor ise mutsuz olacaklardır. Bazıları prefabrik ev hakkında çok olumsuz konuşur, Bu onun beklentilerini bu ev karşılayamamıştır anlamına gelir. Bazılarıda oldukça memnundur. Fakat siz memnun kalıp kalmayacağınızı öncelikle bir evden ne beklediğinizi düşünerek beklentilerinizi prefabrik ev özellikleri ile karşılaştırarak saptayabilirsiniz.

Sitemizde prefabrik evlerin fiyatları ısı yalıtımı hakkında bilgiler hangi prefabrik evi seçeceğinize dair bilgilerin yanı sıra en hesaplı fiyatları bulmanız için öneri ve sayfalar mevcuttur. Prefabrik ev almadan önce sitemizi detaylıca incelemenizi öneririz.

Ayrıca ustamıza sormak istedikleriniz var ise Yeni Konu kısmına yazarsanız cevaplandırılacaktır.

Bu Sayfayı Paylaş