Recent Threads

#Prefabrik @Prefabrik #Prefabrikev @Prefabrikev #Prefabrikfiyatları @Prefabrikfiyatları #Prefabrikyapı @Prefabrikyapı #Prefabrikevler @Prefabrikevler ##Konteyner #Kabın

Sıradışı Prefabrik Ev

'Prefabrik Haberler' forumunda Admin tarafından 3 Haz 2018 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Prefabrik Yardımcı Site Yetkilisi

  Katılım:
  23 Ara 2017
  Mesaj:
  76
  Alınan Beğeniler:
  1
  Ödül Puanları:
  8
  Meslek:
  Prefabrik
  Şehir:
  İstanbul
  Geleneksel konut üretim tekniklerinin yerini almaya aday prefabrik konutlar artık hiç de bildiğiniz gibi değil.

  prefabrik_ev.jpg
  Prefabrik evlerin son derece dayanıksız ve bir o kadar da çirkin olduğunu düşünüyorsanız, en azından bir on yıl kadar gerilerde kalmışsınız demektir. Prefabrik evler bugün artık yalnızca doğal afetlerde ve acil durumlarda kullanılan konutlardan ibaret değiller.
  Sayısız farklı tipte, farklı malzemelerden yapılan, düşük ya da yüksek tüm gelir gruplarına hitap eden çok çeşitli prefabrik evler piyasadaki pek çok firmadan kolaylıkla ve hızla temin edilebiliyor. Başlarda basit ve el emeği ağırlıklı üretim teknikleriyle yola çıkan birkaç firmadan bugün dev büyüklükte ve onlarca ülkeye ihracat yapan bir prefabrik sektörü ortaya çıktı. Prefabrik evlerin yanı sıra, prefabrik ofisler, prefabrik okullar, prefabrik depolar ve hatta prefabrik fabrikalar kuruluyor.

  Mimarinin Sitesi Prefabrikshop.com tarafından hazırlanmıştır.

  1 - İlk adımdan kendini gösteren kalite
  Henüz evin içine girmeden, ön cepheden bakıldığında bile belli bir kalite hissediliyor. Gerek dış cephe, gerek pencereler ve kapı, gerekse de çatı kaplamasında kendini gösteren bu kalite, prefabrik bir evden ziyade şık ve hatta lüks bir konutu çağrıştırıyor.

  prefabrik_ev_1.jpg
  2 - Geniş açıdan bir malikâne
  Biraz daha geniş bir açıdan bakıldığında her gelir grubuna yönelik prefabrik evlerin bulunduğunu söylediğimizde neden bahsettiğimizi daha iyi anlayabileceğiniz bir manzara çıkıyor ortaya. Bu bir ev ya da villa değil; bu dev büyüklükteki yapı tam manasıyla bir malikâne.

  prefabrik_ev_2.jpg
  3 - İç mekanlarda devam eden üst düzey kalite
  Çok sayıda odası bulunan bu prefabrik yapının iç mekânlarında da dışarıya hakim olan kalitenin devam ettiğini söylemek mümkün. Betonarme bir villadan ayırt edilebilecek herhangi bir özelliğin ilk bakışta görülmediği iç mekânlarda beyaz ve gri ağırlıklı bir renk paleti kullanıldığı göze çarpıyor. Bol miktarda kullanılmış duvar aplikleri ile şık bir aydınlatmanın yaratıldığı koridor, ziyaretçiler üzerinde oldukça çarpıcı bir etki uyandırıyor.

  prefabrik_ev_3.jpg
  4 - Ultra lüks bir mutfak
  Evin iç ve dış mekânlarındaki kalite, mutfağa ulaştığında ultra lüks bir tasarımla buluşuyor ve ortaya tam anlamıyla büyüleyici bir görüntü çıkıyor. Siyah ve ahşap kaplamanın bir arada kullanıldığı mutfak, eksiksiz donanımı ve tavana gizlenmiş geniş aydınlatmaları ile de dikkat çekiyor.

  prefabrik_ev_4.jpg
  Mimarinin Sitesi Prefabrikshop.com tarafından hazırlanmıştır.

  5 - Yemek odasında pastel şıklığı
  Sekiz kişilik masif ahşap bir yemek masasının da yer aldığı son derece şık bir yemek takımının kullanıldığı yemek odasında ağırlıklı olarak pastel renklere yer verilmiş. Sade ve göz yormayan bir dekorasyonun tercih edilmiş.

  prefabrik_ev_5.jpg
  6 - Dev boyutlardaki lüks banyo
  Bundan yaklaşık yirmi yıl önce, ortalama bir prefabrik evin boyutları sanıyoruz bu banyonun boyutlarından çok da büyük değildi. Bu da aslında prefabrik sektöründeki gelişim çizgisinin seyrini gayet iyi özetliyor. Her türlü lüks donanımın bulunduğu ve devasa boyutlarıyla dikkat çeken bu banyonun betonarme bir villa ya da malikânede bulunabilecek benzerlerinden herhangi bir eksiği olduğunu söylemek kesinlikle mümkün değil. Ama belki fazlası olabilir.

  prefabrik_ev_6.jpg

  Mimarinin Sitesi Prefabrikshop.com tarafından hazırlanmıştır.

   
 2. Yavuz Arabacı

  Yavuz Arabacı Yeni Üye

  Katılım:
  3 Haz 2018
  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Şehir:
  Balıkesir
  Gerçekten Mükemmel Prefabrik evler Gün Geçtikce Farklı ve Şık Görünüm ve Kullanıma Sahip Olmakta
   

Bu Sayfayı Paylaş